🎉 Black Friday Sale – Up to 80% OFF 🎉
0
days
00
hr
00
min
00
sc
£299.00 Original price was: £299.00.£49.99Current price is: £49.99.
| Brand | Microsoft |
|---|---|
| Features | You will receive all features as provided by Microsoft. |
| Supported Devices | Laptop, PC |
| License Type | Retail Version |
| License Conditions | Static/Public Key |
| License Activation | Online Activation |
| License Deadline | Lifetime |
| Supported Re-install | No, you could use it until it is removed or deactivated from your device |
| Device Transferable | No |
| Delivery | Instant Delivery via Email (Within One Working Hour) |
| Customer Support | 24/7 Free customer support |
Unlock the full potential of your organization’s data with the Microsoft SQL Server 2014 Enterprise License. Designed to meet the rigorous demands of modern businesses, this enterprise-grade database management system offers a comprehensive suite of tools and features to enhance data performance, security, and scalability. With 15 User CALs included, you can provide access to a dedicated group of users, ensuring seamless collaboration and data-driven decision-making.
| Device Requirement | Requirement |
|---|---|
| Processor | 1.4 GHz 64-bit processor |
| RAM | At least 2 GB |
| Hard Disk Space | 6 GB of available hard disk space |
| Operating System | Windows Server 2012 or later, |
| Windows 7 or later (for development) | |
| .NET Framework | .NET Framework 3.5 |
| Network | 1 Gbps or faster |
| Video Display | Super VGA (800×600) or higher resolution |
Elevate your data management to new heights with the Microsoft SQL Server 2014 Enterprise License for 15 User CALs from Softpiq. Take advantage of lifetime access and instant digital delivery to streamline your database operations. Take advantage of the opportunity to harness the power of SQL Server 2014 for your organization’s data needs. Invest today and experience the Softpiq difference in database management excellence.
Posted on Per LamTrustindex verifies that the original source of the review is Google. I recently purchased a PDF software from this company, and I had to contact their customer service to retrieve the activation code. I was truly impressed by how professional and attentive their support team was. They followed up promptly and ensured that my issue was resolved without any hassle. Their excellent service and dedication to customer satisfaction made the entire experience smooth and pleasant. Highly recommend this company for not only their great product but also their outstanding customer service!Posted on James XenidisTrustindex verifies that the original source of the review is Google. Get exactly what is offered.Posted on DESIGN BY IFHAMTrustindex verifies that the original source of the review is Google. Best Experience..✅Posted on HELDER DOS SANTOSTrustindex verifies that the original source of the review is Google. Service client au top tous les jours. Vraiment sans problème.Posted on Pedro ValleTrustindex verifies that the original source of the review is Google. Very helpfull .Posted on Magdalena KwiecieńTrustindex verifies that the original source of the review is Google. Doskonała i fachowa pomoc. MIKE zilustrował mi poprawne przejście przez aktywację konta. Uczciwi i godni zaufania instruktorzy. Prosta i bezbłędna instalacja programów. Dziękuję i polecam!Posted on Ivonne AspilcuetaTrustindex verifies that the original source of the review is Google. I purchased same software with another company, never got the activation. You were excellent, you keep me in communication all time during the transaction and delivery of the product. Very legit company. I will keep shooing with you. Thank you.Posted on A ShahTrustindex verifies that the original source of the review is Google. Excellent service. In spite of different time zones, MIKE helped me install and took painstaking effort to see me through. Great prices and even greater service - Nitro Pro purchased. Definitely recommend themPosted on Salome TkhilaishviliTrustindex verifies that the original source of the review is Google. Good and valid product!! Good option for it’s priceVerified by TrustindexTrustindex verified badge is the Universal Symbol of Trust. Only the greatest companies can get the verified badge who has a review score above 4.5, based on customer reviews over the past 12 months. Read more












No account yet?
Create an Account
Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.